הכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות - שאלון 801 (השאלון הפנימי)

שאלון 801 הוא השאלון הראשון של בחינת הבגרות במתמטיקה, בו ילמדו מרבית הנושאים אשר גם יופיעו בשאלוני הבגרות האחרים. אם אתם תלמידים "רגילים" הלומדים בבית הספר (נבחנים אינטרניים) המורים שלכם יחברו את הבחינה והם גם יבדקו אותה ויתנו לכם ציון סופי המורכב מציון בחינת הבגרות וציוני הבחינות האחרות שהתקיימו במהלך השנה, לכן קוראים לשאלון זה "השאלון הפנימי". בית הספר חייב לדווח למשרד החינוך על הציון הסופי בשאלון הפנימי לפני שתיגשו לשאלון הבא של בחינת הבגרות. עד אז, בתאום עם בית הספר, אתם יכולים לגשת שוב למבחן כדי לשפר את הציון. משרד החינוך לא מתערב בחיבור הבחינה ולא בבדיקה שלה וצוות המתמטיקה בבית ספר שלכם קובע אילו נושאים יופיעו בבחינה ולפי זה גם קובע את תוכנית הלימודים לבגרות במתמטיקה בשאלון 801.

בבחינת הבגרות בשאלון 801 יופיעו שש שאלות משקל כל שאלה 25 נקודות. בעקרון עליכם לענות רק על ארבע שאלות אבל כדי להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל 100 בבחינת הבגרות (וזה בפירוש אפשרי!) עליכם לענות על כל שאלות הבחינה כי הבוחן יבדוק את כל ששת השאלות, על כל שאלה תקבלו ניקוד וסה"כ תוכלו לקבל 100.

הנושאים האפשריים ללימוד שמתוכם תחובר הבחינה: משוואות ופונקציות, טריגונומטריה, סדרה חשבונית, סטטיסטיקה והסתברות, קריאת גרפים, גיאומטריה אנליטית, בעיות מילוליות ושינוי נושא נוסחה. כאמור, לא כל הנושאים יופעו בבחינה ולא כולם ילמדו במהלך השנה, זה תלוי בצוות המתמטיקה של בית הספר.

לטובת התלמידים, משרד החינוך פרסם מקבץ של תרגילים בכל הנושאים הנקרא "מאגר הבגרות 801" ובו מופיעים מאות תרגילים בנושאים השונים. באתר "עגורים" תמצאו פתרון בווידאו לעשרות תרגילים מתוך "מאגר הבגרות" בכל נושא.

באתר "עגורים" תמצאו כמובן הסבר לכל הנושאים האפשריים שיופיעו בבחינת הבגרות, כולל דפי עבודה, בחינות מתכונת ופתרון בחינות בגרות במתמטיקה בשאלון 801 משנים קודמות.

התלמידים האקסטרניים שאינם לומדים במערכת החינוך הרגילה, ימשיכו להיבחן בבחינה של משרד החינוך כפי שהיה עד עכשיו וכל החומר המופיע באתר רלוונטי גם לתלמידים האינטרניים והאקסטרניים.

סיימתם לעבור על כל הנושאים? מוכנים להתמודד עם פתרון בחינות בגרות?


הורידו חינם את חוברת התרגול עם שאלות מאגר הבגרות לשאלון 801.
התמודדו עם בחינות המתכונת ותגיעו מוכנים ובטוחים יותר בעצמכם לבחינת הבגרות.
שואפים לציון גבוה? חודש לפני מועד בחינת הבגרות, פתרו כל שבוע שתי בחינות בגרות משנים קודמות.